Automata adagolás

jellemzők

A GOJO-PURELL érintésmentes adagolók remek megoldást nyújtanak a kényelmes és gazdaságos adagolásra habszappan és kézfertőtlenítő gél esetén. A készülékek kifejezetten az egészségügyi intézmények igényét szem előtt tartva lettek kifejlesztve, ellenben sok kommersz adagolóval. Elsődleges szempont a higiénia, a gazdaságosság és a megbízhatóság, melyek együtt a három legfontosabb érv az adagolórendszer mellett.

Automata adagolás

Felmérések szerint a karos és nyomógombos adagolókat reflexből minimum 2-3 alkalommal nyomja meg az ember, miközben már az 1 nyomásnyi mennyiség is elegendő lenne a kézhigiénés protokoll elvégzéséhez. Ez azt jelenti, hogy a manuális adagolók legalább 2-3-szor annyi fogyást produkálnak, mint amennyi feltétlen szükséges, és ezáltal hatalmas pénzkidobást eredményeznek.

Hosszú élettartamú elemek

Szem előtt tartva a kórházak és rendelők higiénés elvárásait a GOJO kifejlesztette a gyárilag sterilen zárt patronrendszert. Ennek lényege, hogy a habszappan és a kézfertőtlenítő gél egy a külvilágtól tökéletesen zárt PET anyagú patronban van tárolva, így azt semmilyen külső kontamináció nem érheti sem a raktározás, sem pedig használat közben.

A sterilen zárt patronokban továbbá vákuum uralkodik, ami meggátolja, hogy a habszappan, vagy a kézfertőtlenítő gél lecseppenjen a földre, így a GOJO-PURELL rendszer higiénikusan tartja a mosdó és környékét.

Fokozott biztonság

A GOJO habszappan és PURELL kézfertőtlenítő gél adagolók vastag ABS műanyagból készülnek, ellenállnak az erősebb behatásoknak is, és tökéletesen megfelelnek a nagy igénybevétellel járó munkamenetnek is. Rendeltetésszerű használat mellett a készülékekre 100% garanciát biztosítunk!

megbízhatóság

Hosszú távú, gyakori használatra lettek kifejlesztve a GOJO-PURELL adagolók, amit az is megerősít, hogy rendeltetésszerű használat esetén a gyártó élethosszig tartó garanciát biztosít. A készülék lelkét egy kiemelkedő műszaki megoldás jelenti, mely minimalizálja az elromolható alkatrészek számát és alacsony szinten tartja az energiafogyasztást.

Iparági vélemények szerint a GOJO automata adagolói a világ élmezőnyébe tartoznak, amit az a tény is alátámaszt, hogy az átlagos hibaráta 1 millió készülékből is mindösszesen 1 db. A készülékeket telepítés előtt kollégáink is kipróbálják, hogy biztosak legyünk benne, minden rendben fog működni.

miért jobb az automata, mint a karos

Felmérések szerint a karos és nyomógombos adagolókat reflexből minimum 2-3 alkalommal nyomja meg az ember, miközben már az 1 nyomásnyi mennyiség is elegendő lenne a kézhigiénés protokoll elvégzéséhez. Ez azt jelenti, hogy a manuális adagolók legalább 2-3-szor annyi fogyást produkálnak, mint amennyi feltétlen szükséges, és ezáltal hatalmas pénzkidobást eredményeznek.

Továbbá a gyakorlati megfigyelések azt mutatják, hogy a könyökkaros adagolókat ténylegesen nem is könyökkel, vagy alkarral adagolják az emberek, hanem megmarkolva a kart nyomnak az adagolókból. Ennek oka, hogy kifejezetten kényelmetlen a karos adagolás, rendellenes testtartást igényel annak használata.

A karos adagolók kialakítása miatt szintén negatívum, hogy a kiálló kar a rendszeres használat miatt könnyen eltörik, használhatatlanná téve ezzel az adagolót. A készülékek cseréje 10-20 ezer forintot is felemészt, mely sok esetben az adagolók 1-2 éves utántöltési költségét fedezné.

Figyelembe véve, hogy nem a célnak megfelelően és pazarlóan használják a könyökkaros szappan és kézfertőtlenítő adagolókat, kijelenthető, hogy a XXI. században érdemesebb élni a modern technológiai vívmányokkal, melyek nem csak esztétikusabbak és komfortosabbak, mint a múlt századi elődeik, hanem sokkal gazdaságosabb a használatuk is!

patron vs. utántöltő

Higiénés szempontból nem kérdés, hogy a patronos jellegű habszappan és kézfertőtlenítő gél rendszerek sokkal biztonságosabbak, mint az utántöltős adagolók.

Ennek legegyszerűbb oka az, hogy míg a sterilen zárt GOJO és PURELL patronokat külső kontamináció nem érheti raktározás és használat közben, úgy az utántöltős adagolók esetében a tartály bármikor szennyeződhet. Felmérések szerint 4-ből 3 db utántöltős adagoló fekáliával, vagy baktériumokkal szennyezett, ami hatalmas kockázatot jelent kézhigiénés szempontból.

Az adagolók elfertőződésére született meg az a szabályozás, miszerint minden egyes utántöltésnél ki kell venni és át kell fertőtleníteni a tartályokat, valamint az adagolószelepet, illetve félévente le kell szerelni az adagolókat a falról, hogy a hátlap mögött elburjánzó kórokozókat lefertőtlenítsük. A gyakorlat viszont azt mutatja, hogy időhiány és a sok kényelmetlenség miatt ezeket a lépéseket rendre kihagyják az utántöltésért felelős személyek. A feltöltés és fertőtlenítés időpontját továbbá adminisztrálni kellene, ami újabb plusz hibaforrás.

A fenti előírásokat az ÁNTSZ rendre ellenőrzi mind adminisztratív, mind pedig szakmai szempontból. A tartályokból és szelepekről tampon segítségével mintát vesznek, és megvizsgálják, hogy a mintából kitenyésznek-e kórokozók. Amennyiben rendellenességet találnak, súlyos pénzügyi büntetést róhatnak ki az intézményre.

Ezt kiküszöbölendő hatalmas segítség a patronos utántöltő rendszer használata. Megszűnik a felesleges munka, garantált a kézfertőtlenítő anyagok minősége, és javul a higiénés biztonság!

adagolók elhelyezése

Az új kézhigiénés protokoll alapjaiban változtat a szappanadagolók és kézfertőtlenítő adagolók elhelyezésén. A korábbi tézis szerint, miszerint az adagolóknak a mosdó mellett van a helye, a jövőben nem állja meg a helyét. A kézfertőtlenítési lehetőségnek minden esetben a betegápolás területén belül kell elérhetőnek lennie!

Követve a WHO és az OEK útmutatásait, a mosdók mellé csak a sima habszappan adagolókat szükséges kihelyezni. A kézfertőtlenítő adagolókat pedig a mosdótól elvonatkoztatva ténylegesen a betegzónába helyezzük, például a betegágyak mellé, a műszerek közelébe, vagy akár a terem bejárati ajtajához közel, hogy menet közben is elérhető legyen a kézfertőtlenítő.

A kórház következő területeire szükséges telepíteni a kézhigiénés adagolókat:

  • nővérszobák, pihenők
  • vizsgáló helyiségek
  • orvosi szobák
  • betegszobák – kivéve pszichiátria, klinikai pszichológia
  • intenzív osztály – a legalaposabb felszerelést igényli
  • laboratóriumi helyiségek
  • boncterem
  • szociális helyiségek – személyzeti- és vendégmosdók egyaránt
  • opcionálisan ajánlott a folyosókra, főbejárathoz és közösségi területekre kézfertőtlenítő adagolókat telepíteni

További ajánlataink

Mikor fertőtlenítenek?

Higiénikus szemmel nézve mindig az a cél, hogy a kórházi kollégák a leggyakrabban alkalmazzák a kézhigiénés protokollt, ami valójában nagyon ritkán valósul meg.

Kórházi fertőzések költsége

Köztudott tény, hogy a kórházak éves kiadásaik 10-15%-át a kórházi fertőzésekből eredő plusz költségek teszik ki. Ez gyakorlatilag évi 2 hónapnyi költségvetés.

A GOJO-ról

A GOJO Industries a világ egyik leginnovatívabb kézhigiénés rendszereket gyártó vállalata, a GOJO habszappanok és PURELL kézfertőtlenítő gélek feltalálója.

GOJO lágy habszappan

A sima kézmosásra a GOJO lágy, illat- és színezékmentes habszappanját ajánljuk (GOJO Mild Foam Soap). A GOJO habszappan előnye, hogy rendkívüli módon bőrbarát.

GOJO-PURELL kézhigiénés rendszer kiépítése

Örök érvényű igazság viszont, hogy nem mindig a legolcsóbb jelenti a leggazdaságosabb megoldást. Kiváltképp megállja ez a szemlélet a helyét a kézhigiéniában.

Univerzális vs. GOJO adagolók

A GOJO-PURELL kézhigiénés rendszerre való átálláskor felmerül a kérdés, hogy a készülékeket után lehet-e tölteni más kannás vagy egyéb patronos töltőanyagokkal.

HAND MEDIC kézkrém

A nővérek és orvosok gyakori kézmosása és kesztyűhasználata megterhelően hat a bőrre, így szükségessé válik a bőrápolás. A HAND MEDIC kézkrém ebben segít.

Rólunk

A Green Clean Kft. higiénés rendszerek kis- és nagykereskedelmével foglalkozik. A cég fő üzletága a kézhigiénés termékek és szaniter kiegészítők forgalmazása.

OEK - WHO ajánlás

Tanulmányok szerint a kórházi fertőzések akár 90%-a megelőzhető lenne az alapos kézhigiénés protokoll betartásával. Erre hívja fel a figyelmet az OEK és a WHO.

Kórházi fertőzések

Napjainkban a kórházi fertőzések a vezető halálok a világon. Felmérések szerint többen haláloznak el az ilyen nosocomialis infekciókban, mint közúti balesetben.

A kézhigiéne köre

A kézhigiénés protokoll alapját a kétfázisú kézfertőtlenítés képezi, mely célja, hogy növelje a kézfertőtlenítések számát, és csökkentse a kórházi fertőzéseket.

Üzemeltetési költség

A GOJO-PURELL rendszer gazdaságossága ott mutatkozik meg, hogy a javuló kézfertőtlenítési hajlandóság miatt jelentősen csökken a kórházi fertőzések száma.

Hogyan fertőtlenítsünk

Kézmosásra abban az esetben van szükség, ha látszólag is szennyezett a kéz, alkoholos kézfertőtlenítésre pedig akkor, ha nincsen látható szennyeződés a kézen.

Vissza a lap tetejére